Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Çatı teras su izolasyonu kaplaması

Ürün Fiyatı:
158.00 138.00

Çatı teras su izolasyonu kaplaması, değişik malzemeler ile her türlü ısı veya su izolasyonu yapılır. Teras veya çatı su izolasyon kaplaması sürme yada püskürtme olarakda yapılmaktadır.

Teraslar üstü açık alanlar olması nedeni ile yağmura ve kar yağışlarının en çok maruz kalan yerler arasında gelmektedir. Terasların su kaçırmasından bir çok neden bulunmaktadır.

Bu nedenleri başlıca şunlardır!

Derz aralarının aşınması yada çatlaması nedeni ile, fayans altlarında izolasyonun olmaması veya izolasyonun iş göremez hale gelmesidir. Çatı teras su giderlerinden sızmalar olması, yada teras ısı yalıtımın olmaması veya nemlenme yapmaktadır.  Fayans altı şap ıslanması gibi sorunlu sebeplerden teraslar su kaçırır.

Açık teras izolasyonu işlerinizde uzun yıllar süren malzeme sistemi, polyurea su izolasyonu tavsiye olarak seçebilirsiniz. Teraslarınızda fayansları kırmadan, üzerine izolasyon kaplaması yapmak mümkündür.

Çatılardan gelen suyun, öncelikle su giderlerinin tıkalı olmaması kontrol edilmesi gerekmektedir.

Teras zemin
sorunlarında denemediğiniz izolasyon kalmadıysa sizlere kalıcı uzun ömürlü yalıtım malzemesi polyurea ürününü tavsiye ederiz.

Sadece bir kere teras izolasyonuna masraf edip binanız yıkılana kadar izolasyon vazifesi gören tek su izolasyon uygulaması sprey polyurea teras izolasyon yapılmasıdır.

Teras yda çatı zeminleri uygulaması durumunda.
Fayans üzeri uygulamalarında fayansın dekorunu aratmaz dekoratif görünüme sahiptir. Her rengi mevcut olup sizlerin seçeceği renk sayesinde terasınızı dekoratif görünüme kavuşturulur. Yapılan çalışmalarımızda 360 renk seçeneği olan ürünlerimizi sizlerle paylaşmaktayız.

Polyurea malzemesi özelliklerini nedir bir göz atalım!

Polyurea malzemesi %500 esnek yapıya sahip 3 cm genişlikteki çatlaklarda bile üstün uzama sağlamaktadır. 3 saniye gibi reaksiyon gösterip, 1 dk. içinde kuruma özelliğiyle uygulama alananına gezinme fırsatı vermektedir.

Sprey olarak uygulanır ek yeri yapmaz, ısı köprüsü olmadığı için suya geçit vermez. Polyurea malzemesi teras çatılarda veya  başka alan uygulamalarında hem sıcağa karşı ve genleşmeye karşı oldukça dayanıklıdır.

Çatı teras uygulanan malzeme kısa bilgi!

Çatı teras uygulanan malzeme
 Gıda sertifikalı bu sayede içme su depolarına rahatlıkla uygulanabilir.
 Zemin kaplama ve su izolasyonu alanlarında kullanılabilir çift özellikli.
 Zemin kaplamada kullanıldığında aşınmaz oranı neredeyse %100 dür.
 Kayma yapmaz , üzerine tozu yapıştırmaz kolay temizlenebilir yüzey.

Diğer izolasyon ürünleri ile polyurea su izolasyonu ürününü karşılaştırmak gerekirse polyurea kalıcı uzun ömürlü olması nedeniyle tercih edilmektedir. El ile sürülen izolasyonlar arasında fiyat farkı vardır.

Bu farkın nedeni el ile sürülen poliüretan kaplama izolasyonun ömrü maksimum 2 senedir. Fakat polyurea kalıcı ve ömürlüktür. Polyurea teras izolasyon işlerinizde sağladığı performansı incelemek için açık teras uygulamalarımızdan bazılarına göz atabilirsiniz.

Sürme tipli çimento bazlı su yalıtımları

Teraslar genellikle seramik ile kaplanır. Ancak seramikler su geçirimsiz olsalar da, tek başlarına su yalıtımı sağlamazlar. Seramik derzleri ve çatlayan seramikler suyun geçişi açısından risk oluşturan bölgelerdir.

Yalıtım yapılmadan seramik kaplaması yapılmış veya yalıtımı çeşitli nedenlerle eksik yapılmış veya hasar görmüş terasların seramik kaplanmasından sonra alt katlara su veya rutubet geçmesi çok sık rastlanan bir durumdur.

Çatı teras su izolasyonu kaplaması da en doğru çözüm, yüzeydeki seramikleri kaldırarak yalıtım uygulaması yapmaktır, ancak bu her zaman istenmemektedir. Böyle hallerde sürme izolasyonu ile balkonlarda kullanılarak geçici yalıtım yapılabilir.

Bunun için öncelikle mevcut seramik kaplamaların zemini tutup tutmadığı çekiç veya mala ile kontrol edilmelidir. Zemin tutuşu düşük seramikler tamir edilmeli, oluşabilecek boşluklar tesviye edilmelidir.

Sonrasında kaplamaların aralarındaki derz dolguları temizlenmelidir. Açılan derzler uygun miktarda  katılmış su ile kıvama getirilmiş derz dolgusu ile tekrar doldurulmalıdır. Son olarak yüzeyler toz kalmayacak şekilde iyice yıkanır ve kuruması beklenir.

Derz dolgusu iyice kuruduktan sonra izo balkon derzlere sürülür. Bu işlem için ince bir fırça kullanılabilir. Kaplamanın üzerine taşan sıvı henüz kurumadan nemli bir bezle silinmelidir.

Aksi taktirde  parlak yüzeylerde belli belirsiz bir matlık yaratabilir. Su geçirimsiz ve esnek bir dolgu sağlarken, İzo Balkon su itici etki yapar ve yalıtım tamamlanmış olur

Teras çatılarda su yalıtımı yaparken dört ayrı ürün tercih edilebilir. Bunlar bitümlü çimento ile akrilik, poliüretan veya polimer, hibrid polimer esaslı ürünlerdir. Hangi tip ürünle su yalıtımı yapılırsa yapılsın öncesinde yüzey hazırlığına çok dikkat edilmelidir.

Uygulama yüzeyi iyice temizlenmeli, gevşek parçalar kazınmalıdır. Yüzey temiz, tozsuz ve yağsız olmalıdır. Sivri uçlar ve köşeler pahlanmalıdır.

Bitüm esaslı ürünler ile teras çatı yalıtımı

Astar olarak  Astar yaklaşık % 20 su ile karıştırıldıktan sonra püskürtme makinesi veya bitüm fırçası ile uygulanır.

Yüzeylere astar uygulaması bilgisi!
Astarın kurumasından sonra üzerine iki kat ürünlerinden tercih edileni yerine göre mala, bitüm fırçası veya püskürtme yolu ile sürülür. Katlar arasına su yalıtım filesi veya 100 g/m2 geotekstil keçe konması ve kuruyana kadar beklenmesi tavsiye edilir.

Teras çatının üzerinde gezilmeyecekse, yapılan uygulamayı zararlı uv. ışınlarından korumak için uygulama üzerine alüminyum bitüm esaslı yansıtıcı boya tek kat uygulanır.

Eğer teras çatının üzerinde gezilecekse uygulamanın üzerine 150 g/m2 geotekstil keçe konması ve koruma şapı atılması tavsiye edilir.

Yalıtımın teras çatının yan duvarlarında kaplamanın bitiş kotundan en az 15-20 cm daha yükseğe çıkartılması gerekmektedir. Yalıtım parapetin üzerine taşırılarak üzerine mermer veya harpuşta konmalıdır.

Çatı teras su izolasyonu kaplaması
Çatı teras su izolasyonu kaplaması, değişik malzemeler ile her türlü ısı veya su izolasyonu yapılır. Teras veya çatı su izolasyon kaplaması sürme yada püskürtme olarakda yapılmaktadır.

Aydınlı Mahallesi Aydınlık Caddesi Selvi Evleri Sitesi No: 33
istanbul, tuzla 34953
Türkiye
Telefon: 0216 393 77 44
İkinci telefon: 0532 561 90 53
E-posta: satis@ndgroup.com.tr

Derz aralarının aşınması ve ya çatlaması. Fayans altı izolasyonun olmaması ve ya izolasyonun iş göremez hale gelmesi. Teras su giderlerinden sızmalar olması

Uygulama Ve Ürün Hizmeti Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: