Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Nem rutubet kesin çözüm

24.02.2020
86

Nem rutubet kesin çözüm olarak, sprey polyurea ekibi olarak garanti ediyoruz. Nem rutubeti kesin çözüm konusun da 20 yıldır yurt içi ve yurt dışı çalışmalarımız.

Rutubetinden olduğu küflenme ve soğuk sıcak dan mı yoksa su kaçağındanmı anında tesbit ediyoruz. Gelişmiş teknoloji aletleri ve bilgi birikimiyle bu sorunu çözüyoruz.

Nem rutubet kesin çözüm ortağınız olan sprey polyurea ekibi olarak, daire içinde veya başka yerlerden gelen kuflenmelerin kesme garantisi vermekteyiz.

Ev içersindeki nem ve kuflenmenin yol açmasındaki unsurlara dikkat edilmesinde fayda vardır. Bunlardan örneklendirirsek odaların ve salon kısımların havalandırılması.

Nem ve rutubet kesme yolları

  1. Evin içini iyice havalandırmak.
  2. ev içersindeki dış etkenlerden su kaçağını kesmek.
  3. Duvar içi veya dışı izole etmek.
  4. Alcı üzerine ısı yalıtım boyası kullanılması.
  5. Odaların havalandırlması ve kapalı kalmaması.

Öncelikle evimiz ve ya herhangi yer neden rutubet yapar. Sorusunun cevabını bulmak gerekir. Rutubet alımlarının birçok nedeni vardır.

Binaların dış cephe boyasının artık görevini görmemesi yada, dış cephe ısı yalıtım izolasyonun olmaması gibi nedenler başlıca nedenlerdir.

Özellikle kış günlerinde çok karşılaşılan rutubetin oluşması şu şekildedir.

Kış aylarında hava durumunun eksi derecelere inmesi ile birlikte evlerimizdeki ısı ile dışarıdaki soğuk hava duvarlar aranda birleşerek sıcak ve soğuk reaksiyonu oluşur.

Bu oluşma duvarın içinde gerçekleşerek sıcak ve soğuk hava buharlaşma yaparak duvar içerisinde nem gerçekleşir.

Rutubetlenme bu şekilde olmaktadır.

Kış günlerinde banyoların tuvaletlerin ve özellikle terasların alt katlarında kalan odaların tavanlarında küflenme rutubetlenme görülebilir.

Bu gibi rutubet ve küflenme evinizin ve ya odanızın içerisindeki sıcak hava akımının, duvarınızdaki ve ya tavandaki soğuk hava akımının birleşmesi ile sıcak ve soğuk yoğunlaşması ile rutubet ve küflenme oluş.

Evinizdeki rutubeti ve nemi reklamlarda tanıtılan kimyasal boyalar, küf önleyici boyalar gibi işe yaramaz ürünlerle çözemezsiniz.

Bir boyanın sıcak ve soğuk reaksiyonunu çözmek gibi özelliği yoktur.

Bu gibi ürünlere para vererek boşuna masraf yapmak yerine kalıcı olan ısı izolasyon köpüğü ve köpüğün üzerine nem geçirimsiz su izolasyonu uygulatarak kalıcı izolasyon sağlayabilir.

Uygulama Ve Ürün Hizmeti Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: