Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Polyurea Otopark Kaplama

02.01.2017
339

Polyurea otopark kaplama zemin su yalıtımı adın dan da anlaşıldığı gibi polyurea elastik üstün esnek yapısı ve darbe dayanımı yüksek olan bir su izolasyon otoparklarda su yalıtım zeminlerinde beton veya farklı zeminlerde kullanılabilen çif bileşenli su yalıtım malzemesidir.

Otopark zemin kaplama, sistem olarak dayanımı yüksek beton ve şap uygulamaları üzerinde yoğun trafik alanları olarak planlanır.

Otoparklarda zeminler araç trafiğine aşınma dayanımının yüksek olması gerekirken zemin sisteminin doğru planlanması gerekmektedir.
Otoparklar zeminlerde darbe dayanımı yüksek olması gerektiği için sertleştirilmiş betonlar kullanılarak çözüm aranmaktadır. Ancak bu kalıcı bir çözüm değildir.

Polyurea Otopark Zemin Kaplama

Polyurea otopark zemin kaplamalarında yeni bir teknolojidir.
Genel olarak avrupa ülkelerinde daha çok uygulanan sistem, mevcut zemin sistemlerini şaşırtan bir teknoloji olarak uygulanmaya başlanmıştır.
Polyurea kaplama ile istenilen kaymazlık derecesi elde edilirken, yüzeyler araçtan akabilecek, yağmur ve kar suyu ile benzin ve yağlara karşı geçirimsiz kalır ve kimyasallara karşı dayanım sağlar.
Bu şekilde yapılacak polyurea kaplamalar sayesinde otopark betonlarına çok az miktarda yük bindirilerek betonların kimyasal atıklara karşı korunması sağlanmış olur.
Zeminde yapılan polyurea kaplamanın gelen ışığı reflekte etme özelliğinde taşıması içerideki ortam ışığından tasarruf edilmesini sağlar.

Polyurea ister açık ister kapalı otopark olsun kaplama olarak uygulanabilir tek sistemdir.
Açık alanlarda UV dayanımı en yüksek tek kaplama özelliği taşırken ayrıca su yalıtımı avantajı sağlar.

Uygulama Ve Ürün Hizmeti Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: