Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Sprey izolasyon köpüğü

Sprey izolasyon köpüğü, uygulama yüzeyine yüksek basınçlı makine ile yapılmaktadır. Sprey izolasyon köpüğün makinesi vasıtasıyla püskürtülen sıvı 3 saniyede reaksiyona girer.

Sprey izolasyon köpük malzemesinin kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerinin tamamen yok edildiği, birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişer.

Sprey izolasyon köpük halini alan çok düşük ısı iletimi değeri sayesinde dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesidir. Sprey köpük tek malzeme ve tek uygulama ile formül ve projeye bağlı olarak 3-4 yalıtım malzemesinin ısı yalıtımı ürünleri, hava bariyerleri, buhar geciktiricileri, sızdırmazlık ürünleri yerini alabilir.

Sprey ısı yalıtım kaplaması
Sprey izolasyon köpük uygulaması hızlı ve zahmetsizdir. Günde 500-1,500 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.

Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden, zamandan ve enerjiden tasarruf ettirir.

Sprey izolasyon köpüğü çevre dostudur; elektrik enerjisi, doğalgaz enerjisi ve fosil yakıt tüketimini azaltarak enerji tasarrufuna ve iklimi korumaya yardımcı olur.

Neden sprey izolasyon köpüğü sprey köpük uygulaması ile ısı köprülerini ortadan kaldıran püskürtme poliüretan geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Ama, sprey poliüretan köpük yalıtımını seçmek için daha çok neden vardır.  Sprey izolasyon köpüğü uygulaması, kesintisiz yalıtım ve daha düşük ısı iletkenlik katsayısı özelliği ile daha iyi yalıtım yapılmasına olanak sağlar.

Kolay nakliye ve uygulama sprey izolasyon köpüğü uygulama alanına özel mobil araç içerisinde ek bir nakliye ödenmeden ulaştırılır.

Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı poliüretan köpük malzemesi 75 metrelik ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile poliüretan köpük uygulama yüzeyine sprey olarak uygulanır.

Sprey izolasyon köpüğün kısa bilgisi

Sprey yalıtım uygulamalarına göre daha az personel ile daha fazla alanın yalıtımına olanak sağlar. Sprey izolasyon köpük mobil izolasyon aracı ile günde 1000 veya 500 m² alanın yalıtım uygulaması gerçekleştirilir. Dayanıklılık sprey poliüretan köpük diğer yalıtım malzemelerine göre daha dayanıklı olduğu için uzun süreli performans sağlar.

Çok güçlü baskı dayanımına sahip olduğu için yaya trafiğine açık teras ve garaj uygulamalarında benzersizdir. Üzerinde yüründüğünde esneme ve ses yapmaz, su ile temasında bozulmaz.

Sprey izolasyon köpüğü nedir?

Çok yönlü uygulama Sprey izolasyon köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada kullanıldığı gibi daha farklı alanların yalıtımında da rahatlıkla uygulanır:

Uygulama alanları
Endüstriyel çatı yalıtımı, deniz taşıtları yalıtımı, hayvansal barınak yalıtımı, soğuk hava deposu yalıtımı, boru hattı yalıtımı, tank-silo yalıtımı.

Sprey izolasyon köpüğü uygulaması ile ısı köprülerini ortadan kaldıran püskürtme poliüretan köpük geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Sprey poliüretan köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada çatı yalıtımı, teras yalıtımı, temel perde yalıtımı, katlar arası yalıtım, dış cephe yalıtımı mantolama kullanılır.

Sprey izolasyon köpüğün daha farklı alanların endüstriyel çatı yalıtımı, deniz taşıtları yalıtımı, hayvansal barınak yalıtımı, soğuk hava deposu yalıtımı, boru hattı yalıtımı, tank-silo yalıtımı uygulamalarında da rahatlıkla uygulanır.

 

Uygulama Ve Ürün Hizmeti Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: