Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Sprey poliüretan köpük

Ürün Fiyatı:
38.00 30.00

Sprey poliüretan köpük malzemesinin düşük bir kalınlıkla son derece düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtımı performansı  perde alanlarında da benzersizdir.

Sprey poliüretan köpük nasıl uygulanır?

Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı izolasyon köpük malzemesi 75 metrelik ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile sprey izolasyon köpük uygulama yüzeyine sprey olarak uygulanır.

Sprey poliüretan köpük temelde etkisi

Temel perde beton yüzeyine, hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan poliüretan köpüğün uygulandığı detay noktalarında, girinti ve çıkıntılara kolay ulaşabilme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ekyersiz bir yalıtım örtüsü meydana getirir.

Sprey poliüretan ısı yalıtımı
Sprey poliüretan köpük çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır.

Temel perde beton yüzeyleri, üzerine uygulanan sprey izolasyon köpük sonrasında yüksek esneme, yüksek yırtılma ve yüksek kimyasal dayanımlı sprey polyurea ile ek yersiz kaplanarak ısı ve su yalıtımı sağlanmış olur. Kesintisiz ısı ve su yalıtımı sağlar. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır.

Buhar bariyeri kesinlikle gerekli değildir. Günde 750-1.500 m² uygulama kapasitesi. Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz, alev yürütmez.

Sprey poliüretan nedir?

Sprey poliüretan köpüğü; 1937 yılında Otto Bayer ve çalışma arkadaşları tarafından Leverkusen, Almanya bulunan, karbamat bağlantıları içeren organik üniteler zincirinden oluşan polimerdir.

İzosiyonat ve hidroksil grupları arasındaki reaksiyon ürününü üreten tekrarlar şeklinde ihtiva eden polimer poliüretan olarak adlandırılmaktadır. Polimerin morfolojisi; kullanılan diol ve İzosiyanatın molekül, strüktür ve karakterine göre şekil alır.

Sprey poliüretan köpük bilgisi

İlk serisi püskürtme poliüretan köpüğü 1947 yılında, esnek poliüretan köpükler 1954 yılında üretildi. 1960 lı yılların başında ise otomobil sanayinde yarı sert poliüretan köpükler üretilerek oldukça yaygınlaşan ve sanayileşen ham maddenin günümüzde bilinen yaklaşık 11 bin türevi üretilmektedir.

Isı yalıtım sprey poliüretan köpük
Püskürtme poliüretan köpük, zahmetli kesme ve monte etme işlemlerine gerek olmadan ahşap çatı kirişlerinin arasına veya beton zemin üzerine yüksek basınç altındadır.

Özel sprey tabancası ile püskürtülür. Böylece, normal yalıtım malzemeleri döşendiği zaman meydana gelen enerjiyi israf eden ek yerleri olmadan yüksek ısı yalıtımı ve hava geçirmez bir püskürtme poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir. Sprey izolasyon köpüğü uygulaması, kesintisiz yalıtım ve daha düşük ısı iletkenlik

Uygulama Ve Ürün Hizmeti Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: