Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Su izolasyon

05.09.2016
38

Su izolasyon polyurea kaplam su yalıtımın da yapılmayan binalarda betonarme taşıyıcıya sızan su, betonun taşıyıcı özelliğinin sona ermesine ve donatının incelmesine neden olur.

Ayrıca yapı elamanlarına sızan suyun, soğuk havalarda donup çatlaklara neden olarak beton bütünlüğünün bozulmasına yol açar .

İşte bu yüzden su yalıtımı yapıların güvenli ve uzun ömürlü olması için büyük önem taşır. Öbür yandan iç mekanlara su ve nem girmesi ile boya, parke gibi kaplamaların hasar görmesi insan sağlığına zarar veren küf ve mantarların oluşması su izolasyonu ile engellenmektedir.

Su izolasyonun sağlıklı ve uzun ömürlü olması için, kimyasal oranı düşük ve organik olması salık acısından da önem taşımaktadır.

Doğru malzemenin, doğru yerde ve doğru yöntemlerle uygulanması başarılı bir su izolasyon, uygulamasının olmazsa olmazıdır.

Tuvalet, banyo, mutfak gibi ıslak mekanlar genellikle seramik ile kaplanır. Ancak seramik uygulaması tek başına su izolasyonu sağlamaz. Su izolasyon kullanılmamış ıslak mekanlarda suyun duvar ve döşemelerden sızması komşu bölgelerde, bozukluklara yol açabilir.

Ahşap, gaz beton, alçı gibi hassas yüzeylerden su alması sadece pahalı tamiratlar ile onarılabilir.

Su izolasyonu yapılmamış yüzeylerden sızacak su kullanılan alt katlarda problem yaratabilir. Yalıtılmamış yüzeylerden betona sızacak su, çelik donatımda erozyona sebep olup,

sonrasında da yapının ömrünü kısaltacak sonuçlar yaratır.

[su_button url=”https://spreypolyurea.org/iletisim-formu” target=”blank” style=”flat” center=”yes” icon=”icon: phone-square” desc=”Teknik bilgi için arayınız…” onclick=”Bir Telefon Kadar Yakınız” rel=”nofollow” title=”Bize ulaşın” id=”Bir Telefon Kadar Yakınız”]Bize ulaşın[/su_button]

Uygulama Ve Ürün Hizmeti Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: